Okna drewniane – najlepszy wybór


Jedną z ważniejszych decyzji przy budowie domu jest wybór okien. Dawniej nie było tego problemu – wszystkie okna były drewniane i posiadały jedną szybę. Teraz młodemu pokoleniu trudno to sobie wyobrazić, ale trzeba je było regularnie malować i kitować. W przeciwnym wypadku stawały się nieszczelne. Plastikowe czy drewniane – jakie okna Poznań?.
Kiedy okna plastikowe pojawiły się po raz pierwszy – większość osób stała się automatycznie ich zwolennikami. Wizja tego, że nie będzie trzeba ich ani malować, ani kitować, była bardzo pociągająca. Dodatkowo były eleganckie, szczelnie i miały podwójną szybę. Wiele osób wówczas wymieniło swoje stare okna na takie z plastikową ramą. Początkowo byli bardzo zadowoleni ze swojej decyzji. Niestety po kilku latach użytkowania okazało się, że futryny się wypaczają, a okna tracą szczelność.

Na rynku zaczęły się pojawiać okna drewniane, ale o nowoczesnej konstrukcji. I rzeczywiście okazało się, że jest to najlepsza kombinacja – drewno jest odporniejsze na duże zmiany temperatur. Takie okna mają tylko jedną wadę – trzeba je malować co kilka lat.

W dzisiejszych czasach możemy wybrać okna o różnej ramie, szczelności oraz konstrukcji. I podobnie, jak z zamawianiem lustra na wymiar, możemy dostać je w każdym wymiarze i kształcie.

Kup lustra na wymiar.